Športno društvo Šentjošt

Kratka zgodovina društva

Športno društvo Šentjošt je bilo ustanovljeno leta 1982 (leto poprej so se zbrali na ustanovnem zboru, kjer so se soglasno odločili za ustanovitev Športnega društva Šentjošt). Že v samem začetku svojega delovanja se društvo ni usmerilo le v tekmovalni šport, ampak je ves čas skrbelo tudi za bogato rekreativno dejavnost.

Smučanje ima v Šentjoštu prav posebno mesto, zato se društvo še posebej trudi pri zagotavljanju dobrih pogojev za razvoj rekreativnega smučanja na našem območju. Med množico smučarskih tekem, ki jih organizirajo, je najodmevnejša med njimi tradicionalni Veleslalom šentjoških hribov in dolin na katerem se vsako leto zbere več kot 150 smučarjev. V časih občine Ljubljana Vič Rudnik, pa tudi sedaj, so bili člani športnega društva Šentjošt ekipni občinski prvaki ter prvaki mesta Ljubljane v smučanju. Več let so krojili vrh na tekmovanjih občine Ljubljana Vič tudi v namiznem tenisu in malem nogometu.

V zadnjih letih pa društvo skrbi za razvoj rekreativnega športa na širšem območju naše občine. Spomladi in jeseni že več let zapored (l. 2007 šestnajstič) organiziramo medobčinsko ligo v malem nogometu, ki združuje ekipe iz občin Dobrova-Polhov Gradec, Gorenja vas, Horjul, Rovte, Ljubljana, Logatec... Že več let dvigujemo kolesarsko zavest med krajani z raznimi akcijami na maratonih in vzponih na različne vrhove. Letos bomo v sodelovanju z Brunarico »Grič« organizirali že 12. akcijo 10 vzponov na Šentjošt. V zimskih mesecih se življenje kraja preseli na smučišče, kjer društvo vlaga vse svoje znanje in napore v razvoj rekreativnega smučanja. Naša največja pridobitev zadnjih let je sistem umetnega zasneževanja, s katerim lahko pokrijemo smučišče s snežno odejo tudi v ne najbolj s snegom bogati zimi. V zadnjem času pa še posebej skrbimo za našo mladež smučarskimi tečaji, nogometnimi treningi ter treningi namiznega tenisa. Letos smo naredili k temu velik korak naprej, saj smo kupili dve novi mizi za namizni tenis, s pomočjo katerih bomo omogočili bolj kvaliteten trening za naše člane. Vse naše delo v društvu seveda temelji na prostovoljni bazi.

V našem društvu je včlanjena tudi Sara Orešnik, atletinja, ki se vrhunsko ukvarja s tekom čez ovire na 400 metrov. Je tudi mladinska državna prvakinja in njen največji uspeh do sedaj je 4. mesto na mladinskem svetovnem prvesntvu v Španiji.

Petek, 22 Januar 2010 13:48

Stran postavil in uredil Robert Grdadolnik